nane limon nasıl yapılır o.O?

Sabah telefonun sesiyle uyandım. annem arıyo. “alo” demek için ağzımı açtığımda boğazların nanay olduğunu farkettim. şişmiş fena.. laf arasında sordum tabi bu şişik boğaz konusunda ne yapmam gerektiğini,para gönderdiği müjdesini verip beni ihya eden anneme.ve beklenen cevap geldi=> “nane limon yap.”
nane limon 300x199 nane limon nasıl yapılır o.O?

telefonu kapattım.  ve dank etti..ama ama ama ben nane limon yapmayı bilmiyordum ki… aslında kulağa gayet açık ve net gelio : nane ve limon. yine de emin olmak ister ya insan.ekşi sözlük wikipedia derken öğrendim XD sizlerle de paylaşmaya karar verdim. çok lazım olur bu mevsimde. evet efendim, nane limon nasıl yapılır? :

önce limon,nane,su,kaynatmak için ateşe falan ihtiyacın var bide mümkünse kapalı bi kaba. çünkü halk dilinde “vitaminlerin ölmemesi” ve bize fayda sağlayabilmesi için kapalı kapta yapıcas işlemimizi. limonları kare küp oval nası istiosan doğra, kapalı kaba at, naneyi serpiştir.  üzerine kaynattığın suyu boşalt kapat kapağını dinlensin biraz. sonrasında çok soğumadan iç. ha benim gibi çok şekerli sevio isen şayet şeker kat karıştır bi de. Afiyet olsun! ^^,

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Leave a Reply

Bad Behavior has blocked 78 access attempts in the last 7 days.